Son Dakika
22 Aralık 2014 Pazartesi

Son Dakika Kars Haberleri

14 Kasım 2013 Perşembe, 17:16

son-dakika-kars-haberleri

 

Bir şehre ait son dakika Kars haberleri ya da o şehirle ilgili olan diğer tüm haberler genellikle yerel haber sitelerinde yayınlanmaktadırlar. Yerel haber sitesinde yayınlanan bir haber kısa bir süre sonra sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile tüm ülkeye ulaşmaktadır. Bir olayın sadece aynı ülke içerisinde gerçekleşmesi gibi bir şart olmayıp farklı ülkelerde gerçekleşen olaylar da haber sitelerinde birkaç saat içerisinde yayınlanmaktadır.

 

Televizyon haber kanalları da çoğunlukla, olaylar haber sitelerine düştükten sonra haberdar olup bu şekilde son dakika haberi olarak yayın yapmaktadırlar. Özellikle sosyal paylaşım siteleri haberlerin kısa bir sürede tüm ülkeye yayılmasında çok önemli bir yere sahiptirler.

 

Yerel  sitelerin varlığı özellikle, televizyon izlemeye zamanı  ve imkanı olmayan kişiler için önemli bir avantajdır.  İnternetin ülkenin her ucuna ulaşabiliyor olması ile bu haber sitelerine ulaşmak da mümkün olabilmektedir. Yerel haber siteleri, bir şehir ile ilgili haberleri vermekle kalmayıp o şehrin tanıtımına da üstlenmektedirler. Örneğin soğuğuyla ve karı ile ünlü olan Kars ilimizin kış turizmi ile ilgili haberleri  Kars ile ilgili haber yapan bir yerel sitede yayınlanabilmektedir. Bu tür bir habere son dakika Kars haberleri başlığı altında rastlayabilmek mümkün olabilmektedir.

 

Bu tür haberler sadece  Kars ilimiz için değil, ülkemizin bir çok ili için geçerli olmaktadır. Fakat yerel haber siteleri genellikle gelişmişlik düzeyi küçük olan şehirlerimiz adına kurulmaktadır. Böyle bir genelleme yapmak doğru olmasa da genel anlamda bu şekilde bir yaklaşım söz konusu olmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>