Son Dakika
25 Aralık 2014 Perşembe

Son Dakika Bartın Haberleri

13 Kasım 2013 Çarşamba, 19:16

son-dakika-bartin-haberleri

 

Yaşadığımız şehirde birçok vatandaşımız okuduğu veya dinlediği birçok habere inanmakta ve sorgusuz sualsiz okuduğu haberlere göre ideolojik yapılarını değiştirmektedir. Bir haber okurken öncelikle okuduğumuz haberin gerçeklik payına ve yazarın tam olarak haberi nasıl yazdığına dikkat edelim. Bir haber yazarı haberini yazarken birçok kurallara dikkat etmeli ve haberleri ona göre yazmalıdır. Bir haber yazılırken 5N 1K kuralına uyulmalıdır.

 

Ayrıca haber yazarı haberi yazarken uzun cümlelere yer vermemeli, kendi şahsi düşüncelerini kesinlikle haberin içerisinde bulundurmamalı, herhangi bir örgütü veya siyasal partiyi destekleyici unsurlarda yazılar bulundurmamalı ve tamamen doğru ve tarafsız bir şekilde haberi sizlere sunmalıdır. Bu şekilde okuduğunuz haberlerde kendi düşünce sisteminize göre değerlendirerek ideolojik hedeflerinizi buna göre belirleyecek ve daha iyi bir Türkiye yaratmak için düşünce sisteminizi buna göre hazırlayabileceksiniz.

 

Haber okumak bize birçok şey kazandırır. Kültürel seviyemizi arttırır. Bizi birçok olay ve durumdan haberdar eder. Olaylara daha zekice yaklaşmamızı sağlar. Sadece dünya ve Türkiye gündemini takip etmemeli ve yaşadığımız şehirde yaşanan olayları da takip etmeliyiz.

 

Bartın’da yaşayan bir vatandaşımız son dakika Bartın haberlerini okuyarak kendi şehrinde neler olup bittiğini öğrenebilir. Son dakika Bartın haberleri okuyan bireyimiz şehrin belediyesinin şehre ne gibi faydaları veya zararları olup olmadığını öğrenebilir ve siyasal düşüncelerini de sübjektif olarak değerlendirip kendince sentezleyebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>