Son Dakika
18 Aralık 2014 Perşembe

Son Dakika Amasya Haberleri

13 Kasım 2013 Çarşamba, 15:53

son-dakika-amasya-haberleri

 

Haberler hiçbir taraf tutulmadan yazılması gereken, haber yazılarında yazarın kendi düşüncelerini içermeyen ve tamamen objektif bir bakış açısı sergilenen tarihin akışını ve düzenini bozmayacak şekilde yazılan kişileri bilgilendirmek ve yaşadıkları dünya hakkında bilgi sahibi eden sözlü veya yazılı metinlerdir. Haberleri okurken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Okuduğunuz haberlerin tarafsız ve objektif olarak yazıldığına dikkat ediniz.

 

Okuduğunuz haberin yazarın kendi kişisel düşüncesini bulundurduğunu hissettiğiniz an okumayı bırakın. Çünkü yazar habere kendi kişisel düşüncesini bırakıyorsa haberi sizin aklınızdan süzüp kendi bakış açınızla bakmanızı engelliyor demektir. Haberlerin objektif ve tarafsız olması geleceğe günümüzle ilgili doğru bilgiler gönderecektir.

 

Sadece ülkemizde yayımlanan haberlerin tarafsız olduğuna dikkat etmemeli aynı zamanda da dünya gündemini de takip edip okuduğunuz haberlerinde objektif olmasına dikkat ediniz. Objektif ve tarafsız bir şekilde yazılan haberleri okuduğunuz zaman neyin gerçek olduğunu haberlerde geçen olay ve kişilerden kimlerin haklı veya haksız olduğunu kendi düşüncelerinizle sentezleyebilir siniz.

 

Sadece Türkiye gündemini ve dünya gündeminin dışında aynı zamanda yaşadığınız şehrinde gündemini takip etmelisiniz. Amasya’da yaşayan bir birey son dakika Amasya haberlerini okuyarak yaşadığı şehirle ilgili bilgilenebilir. Son dakika Amasya haberleri okuyarak yaşadığınız şehirde neler olmuş neler bitmiş ve birçok önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>