Son Dakika
23 Aralık 2014 Salı

Buz Tutan 5 Eşek, Ahırlara Gönderildi Haberini Oku

13 Aralık 2013 Cuma, 18:25

buz-tutan-5-esek-ahirlara-gonderildi-haberini-oku-1 buz-tutan-5-esek-ahirlara-gonderildi-haberini-oku
Günlük yaşamın felç eden yoğun kar yağışları, 5 eşeğin de buza dönüştürdü.

Şanlıurfa Siverek‘te yoğun kar yağışı nedeniyle 5 eşeğin buz tutmasıyla ilgili Belediye’nin ekiplerince ahırlara taşındı.

VETERİNER EŞEKLERLE İLGİLENDİ

Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak ile Siverek İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, altı kişilik uzman bir ekip oluşturulup konuyla ilgilenmesini istediler. Uzman ekip, olayın yaşandığı Karlık Köyü’ne gönderildi. Ekip, eşekleri saran buzu temizlediler. Veteriner hekimce sağlık kontrolünden geçen eşekler ahırlara komyonetle götürüldü. Bir sıpa yürüme sıkıntı çektiğinden bir görevli tarafından sırlanarak kamyonete getirildi.

KIŞ SONUNA KADAR BARINAKTA KALACAKLAR

Veteriner Sedat Kızılıtaş, donmaları az kala kurtarıldıklarını söyledi. Hayvanlara yem ve su verildiğini kaydetti. Hayvanları kış sonuna kadar barınaklarda misafir edeceklerini söyledi.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, “Eşeklerin donma haberini anında yapış Siverek Belediyesi ile hayvan barınaklarına naklettik. Ayrıca çevrede başı boş gezinen diğer hayvanları da bu barınağımıza getireceğiz” dedi.

Siverek’te 5 Eşek Buz Tuttu

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>